Spray Marimer Hipertoniczny- na zatkany nos

Spray Marimer Hipertoniczny to preparat do stosowania w przypadku kataru i zapalenia zatok, odblokowuje i udrożnia nos. Roztwór hipertoniczny jest zalecany przede wszystkim w przypadku infekcji górnych dróg oddechowych - nieżytu błony nosa lub zapalenia zatok, z towarzyszącym obrzękiem błony śluzowej nosa i upośledzeniem drożności nosa.

Marimer Hipertoniczny:

• jest skuteczny – pozwala na efektywne oczyszczenie nosa
• wspomaga leczenie- zwiększa skuteczność leków podawanych donosowo
• przynosi ulgę - zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa
• chroni - zmniejsza ryzyko powikłań i przejścia zapalenia w stan przewlekły

Spray Marimer hipertoniczny 100ml

Co to jest roztwór hipertoniczny wody morskiej?

Roztwór hipertoniczny wody morskiej to mieszanina naturalnie występujących w wodzie morskiej soli mineralnych, zwłaszcza chlorku sodu (NaCl) i wody. Ma większe stężenie od roztworu izotonicznego, bezpieczne dla organizmu (22mg/ml).

Środowisko jam nosowych ma stężenie fizjologiczne. Aplikacja roztworu hipertonicznego na spuchniętą błonę śluzową nosa powoduje zaistnienie zjawiska osmozy, którego celem jest wyrównanie stężeń między roztworem, a środowiskiem.

W wyniku różnicy stężeń między roztworem hipertonicznym, a śluzówką nosa:
• komórki błony śluzowej zmniejszają swoją objętość
• następuje zmniejszenie obrzęku nosa i właściwe udrożnienia nosa.

Marimer Hipertoniczny to produkt, który zmniejsza nasilenie dokuczliwych objawów zapalenia zatok w naturalny sposób i przynosi ulgę.

Prawidłowa aplikacja

W pozycji siedzącej lub stojącej należy umieścić końcówkę aplikatora płytko w przedsionku nosa (unikając kontaktu końcówki z błoną śluzową) i rozpylić wystarczającą ilość preparatu wewnątrz jamy nosa. Tą samą czynność powtórzyć w drugim nozdrzu.

Oczyszczenie jam nosa

Oczyszczenie jam nosa (poprzez wydmuchanie nosa) należy wykonać nie wcześniej niż po kilkudziesięciu sekundach (najlepiej po 1-3 minutach), aby umożliwić jak najdłuższy kontakt preparatu z błoną śluzową nosa.

Intensywniejsza aplikacja preparatu

W celu poprawienia penetracji preparatu, końcówkę można delikatnie skierować w kierunku bocznej ściany nosa i odchylić głowę na bok.

Jak często stosować?

W przypadku kataru, blokady nosa należy oczyszczać nos 1-3 razy na dobę od 1 do 2 dawek do każdego nozdrza w zależności od potrzeb. Oczyszczanie nosa należy wykonywać kilka razy na dobę przypadku ostrego zapalenia zatok przynosowych.